Podsumowanie Międzynarodowego Forum Górniczego

W katowickiej siedzibie JSW Innowacje 24 maja odbyło się uroczyste podsumowanie Międzynarodowego Forum Górniczego 2019 (International Mining Forum 2019). Forum było okazją do wymiany poglądów i doświadczeń na temat nowoczesnych rozwiązań w branży górniczej. Bezpieczeństwo pracy, efektywność, informatyzacja, znaczenie węgla koksowego i koksu w gospodarce, gospodarka w obiegu zamkniętym ekologia i społeczna odpowiedzialność biznesu ? to najważniejsze tematy poruszane w czasie obrad.
Jastrzębska Spółka Węglowa była po raz drugi gospodarzem Forum. Po raz pierwszy JSW pełniła honory gospodarza w 2017 roku. – Mieliśmy okazję podsumować to, co udało się nam osiągnąć po Forum zorganizowanym w 2017 roku. Doświadczenia zdobyte podczas IMF są wykorzystywane przy wdrażaniu innowacyjnych projektów w naszej spółce ? powiedział Artur Dyczko, pełnomocnik zarządu JSW ds. strategii i rozwoju.
W International Mining Forum 2019 uczestniczyło ponad ośmiuset specjalistów z branży górniczej o branż ściśle współpracujących z górnictwem. Spotkania IMF 2019 odbywały się w Katowicach, Krakowie, i w zakładach JSW.
W czasie uroczystego podsumowania IMF 2019 dyplomami uhonorowani zostali wszyscy współorganizatorzy IMF2019. Artur Dyczko, pełnomocnik zarządu JSW ds. strategii i rozwoju wręczył dyplomy między innymi prof. Stanisławowi Pruskowi, dyrektorowi generalnemu Głównego Instytutu Górnictwa oraz prof. Markowi Cale, dziekanowi Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.
Grzegorz Tobiszowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Energii, został uhonorowany specjalną nagrodą Laur Innowatora JSW. Wiceminister Tobiszowski przypomniał dramatyczne miesiące w czasie największego kryzysu w górnictwie węgla koksowego w latach 2015-2016 i walkę o uchronienie JSW przed upadkiem. – Udowodniliśmy, że warto było podjąć ten trud. Teraz JSW jest nowoczesną firmą. Górnictwo jest liderem innowacyjności, sektorem gospodarki napędzającym koniunkturę. Dziękuję przedstawicielom branży górniczej za to, że jesteśmy aktywni i widoczni, ponieważ mamy do powiedzenia ważne rzeczy i mamy argumenty ? powiedział wiceminister Tobiszowski.