Przyłbice dla JSW

Wydział Górnictwa i Geoinżynierii Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie wydrukował przyłbice ochronne dla Jastrzębskiej Spółki Węglowej.
500 przyłbic trafi do kopalń i zakładów należących do Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Przyłbice zostały podarowane w ramach akcji ?W tych trudnych czasach bądźmy razem?. Powstały w krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej na sprzęcie do druku 3D, którego naukowcy i studenci używają do badań. ? Wpadliśmy na pomysł, by wesprzeć nie tylko najbardziej potrzebujących, czyli szpitale, ale także Jastrzębską Spółkę Węglową, z którą od dawna blisko współpracujemy ? mówi prof. dr hab. Marek Borowski, prodziekan Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii AGH. ? Wiemy, że JSW boryka się z koronawirusem, więc chcieliśmy wesprzeć JSW, tak jak spółka wspierała nas.
Druk jednej przyłbicy w 3D trwa około 10 godzin. 500 przyłbic dla JSW produkowało 20 pracujących bezustannie drukarek. Wcześniej AGH wykonała ponad 20 tys. przyłbic dla personelu medycznego, straży pożarnej i policji. Przyłbice, które powstały w AGH, trafiły do ponad 200 różnych instytucji w 72 miastach południowej Polski, m.in. w Raciborzu, Katowicach, Gliwicach, czy Bielsku-Białej.