Przyłbice dla szpitali

Spółka JSW Innowacje rozpoczęła produkcję przyłbic ochronnych. Pierwsze egzemplarze trafiły już do szpitali.
Przyłbice ochronne produkuje Zakład Technologii Przełomowych należący do spółki JSW Innowacje. ? Elementy konstrukcyjne przyłbic wykonywane są na drukarce 3D z materiału o wysokiej odporności i doskonałej wytrzymałości. Wykorzystaliśmy dostępny w internecie projekt, który w trakcie opracowywania został skonsultowany z czeskim ministerstwem zdrowia ? wyjaśnia Bartosz Brzozowski p.o. dyrektora Zakładu Technologii Przełomowych.
Pierwsza wyprodukowana partia przyłbic trafiła już na Oddział Ratunkowy Szpitala Wolskiego w Warszawie oraz do szpitala w Iłży. Kolejne trafią do placówek w województwie mazowieckim i śląskim, zgodnie z zapotrzebowaniem. ? W miarę naszych możliwości chcemy pomóc osobom czy instytucjom, które tego wsparcia potrzebują. Wyposażenie techniczne Zakładu Technologii Przełomowych JSW Innowacje pozwala na wyprodukowanie do kilkunastu przyłbic na dobę ? mówi Leszek Hoderny, p.o. prezesa zarządu JSW Innowacje. ? Podczas składania i pakowania sprzętu stosowane są niezbędne środki ochrony zapobiegające rozprzestrzenianiu się pandemii ? dodaje.
W laboratorium o powierzchni około 200 metrów kwadratowych przebywają jednocześnie maksymalnie dwie osoby ubrane w rękawiczki, maseczki i okulary ochronne. Każda przyłbica przed spakowaniem do worka strunowego jest odkażana. Warto podkreślić, że oprócz produkcji przyłbic ochronnych spółka rozpoczęła prace nad wykonaniem maseczek ochronnych wielokrotnego użytku ? również z wykorzystaniem technologii druku 3D. Jednak w tym przypadku konieczne będzie uzyskanie niezbędnych certyfikatów.