Rywalizowali w Slalomie Gigancie o Puchar Dyrektora kopalni ROW

W niedzielę 18.02.2024 r. odbyła się Spartakia w Slalomie Gigancie o Puchar Dyrektora kopalni ROW na stacji narciarskiej „Cieńków” w Wiśle Malince. Jej organizatorem była kopalnia ROW oraz Nadwiślańska Agencja Turystyczna.

Uczestnikami zawodów byli pracownicy czterech ruchów kopalni ROW oraz ich małżonkowie i dzieci, jak również emeryci kopalni. Zawodnicy startowali w 12 grupach wiekowych z podziałem na rodziny, seniorów oraz pracowników kopalni. Zawody rozpoczęły się o godzinie 10.00. Wcześniej zostały rozdzielone numery startowe oraz karnety umożliwiające korzystanie z wyciągu. Każdy zawodnik w ramach zawodów miał zapewnionych 6 zjazdów, w tym jeden zjazd konkursowy. Zwycięzca każdej grupy otrzymał pamiątkowy puchar wręczony przez dyrektora kopalni ROW – Tomasza Tkocza. Równocześnie najlepsza trójka w każdej grupie została uhonorowana medalami, szczególnie cennymi dla najmłodszych uczestników zawodów. Wyłoniono także najszybszego zawodnika spartakiady, którym okazał się Kamil Kotyczka, pracownik Ruchu Rydułtowy z czasem 23.22 sek. Z pań najlepszy czas przejazdu miała Hanna Słomka z Ruchu Chwałowice, uzyskując 28,66 sek. Statuetkę najmłodszego uczestnika zawodów otrzymał 6-letni Antoni Szczyrba, syn Marka Szczyrby, pracownika z Ruchu Marcel. Zmagania zawodników dopingowała liczna grupa osób towarzyszących – w szczególności członkowie rodzin. Organizatorzy zapewnili profesjonalną obsługę zawodów w tym: przygotowanie i utrzymanie trasy na bardzo dobrym poziomie, numery startowe, elektroniczny pomiar czasu, opiekę GOPR i poczęstunek. Nad całością przebiegu zawodów czuwała komisja sędziowska, która wyłoniła zwycięzców w poszczególnych grupach wiekowych. Spartakiadę zakończono wspólnym zdjęciem wszystkich uczestników zawodów, ich rodzin, kibiców oraz dyrekcji kopalni.
Slalom Gigant o Puchar Dyrektora kopalni ROW już od lat wpisuje się w harmonogram organizowanych imprez i cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród załogi kopalni.
Zdjęcia: KWK ROW