„Serce za Serce” dla Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Jastrzębską Spółkę Węglową uhonorowano za zasługi dla kardiochirurgii w Polsce. Statuetką „Serce za Serce” Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi, podziękowała JSW za regularne wspieranie prac naukowo badawczych, związanych z rozwojem nowoczesnych technologii w celu ratowania ludzkiego życia, gdy zagrożone jest serce.

Niezwykłą nagrodę, uroczyście wręczono podczas koncertu galowego „Serce za Serce”, jaki Fundacja przygotowała w ostatni piątek października w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. W imieniu Jastrzębskiej Spółki Węglowej prestiżową statuetkę odebrał Jerzy Majchrzak prezes Fundacji JSW, który podkreślił, iż jest to ważne wyróżnienia dla wszystkich pracowników JSW.
Od ponad 30 lat, koncertami „Serce za Serce”, Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii dziękuje darczyńcom za wspieranie misji, jaką ustanowił jej założyciel i patron prof. Zbigniew Religa. Najhojniejsi mecenasi, którym bliski jest rozwój polskiej kardiochirurgii, otrzymują prestiżowe statuetki zaprojektowane przez znanego krakowskiego rzeźbiarza Bronisława Chromego. W tym roku do tego elitarnego grona dołączyła JSW.
zdjęcie: Paweł JaNic Janicki