Sklep Polskiej Grupy Górniczej S.A. pracuje na pełnych obrotach

Polska Grupa Górnicza S.A. kieruje do sprzedaży dla klientów indywidualnych cały wyprodukowany wolumen węgla opałowego. W spółce wykorzystane są maksymalne moce produkcyjne i dystrybucyjne. Sprzedaż w sklepie internetowym wzrosła ponad 34 krotnie!

Sklep internetowy PGG S.A. jest jedynym miejscem na rynku węgla opałowego w Polsce, gdzie paliwo nabyć można po atrakcyjnych cenach producenta na poziomie ok. tysiąca złotych za tonę węgla. Ceny obowiązujące we wszystkich pozostałych obszarach handlu (głównie w składach opałowych na terenie kraju) są 2,5-3 razy wyższe, zawierając w sobie m.in. koszty transportu i narzuconą przez pośredników marżę.
Od początku tego roku do połowy maja w sklepie PGG S.A. sprzedano ok. 206 tys. ton węgla opałowego. To absolutny rekord i ponad 34 razy więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku, gdy klienci kupili niespełna 6 tys. ton ekogroszku (od stycznia do maja 2021 roku).
Po decyzji o radykalnym rozszerzeniu od 11 marca 2022 r. dotychczasowej oferty (workowanych ekogroszków) o węgiel opałowy luzem z odbiorem własnym w kopalniach, około 30 tys. klientów (osób fizycznych) nabyło już w ten sposób 153 tys. ton paliwa do celów grzewczych w gospodarstwach domowych. Systematycznie zwiększana jest ilość węgla sprzedawanego w e-sklepie: początkowy wolumen 2-3 tys. t na dobę w marcu podwojono do 5-6 tys. t obecnie.
Sklep internetowy PGG S.A. odnotowuje gwałtowny wzrost zainteresowania i popytu: stronę sprzedaży węgla odwiedza od początku roku o 2300 proc. więcej internautów niż rok wcześniej.
Dodatkowo ? dbając o maksymalne łagodzenie rynkowych wstrząsów cenowych dla odbiorców indywidualnych węgla ? do umów wiążących PGG S.A. z autoryzowanymi sprzedawcami wprowadzono nowe zapisy o cenach sugerowanych przez producenta. Obowiązują one od 1 kwietnia 2022 r. Pośrednik mający zawartą umowę na zakup węgla opałowego produkowanego przez PGG S.A. musi ponadto prezentować ceny sprzedaży na stronie PGG S.A. tak, aby potencjalni nabywcy mieli możliwość ich porównania z cenami na rynku.