Sprzedaż węgla – aktualizacja informacji

W związku z licznym pytaniami dotyczącymi procesu zakupu węgla sortymentu Orzech, kopalnia Budryk informuje, że zakupu dokonuje się bezpośrednio w kopalni.

Do kopalni Budryk w Ornontowicach należy przyjechać własnym transportem i ustawić się w kolejce przed bramą wjazdową. Pracownik ochrony, po rejestracji zainteresowanego, wyda numer uprawniający do wjazdu na teren zakładu. Konieczne będzie podanie tonażu, numeru rejestracyjnego pojazdu oraz danych kierowcy. W związku z funkcjonowaniem planu zarządzania kolejką – zainteresowani z nieaktualnymi numerami lub bez nadanych numerów nie będą obsługiwani. Następnie kupujący składa stosowny dokument potwierdzający, że pod wskazanym adresem znajduje się odpowiednie źródło spalania na węgiel. Następuje załadunek węgla, samochód wjeżdża na wagę, gdzie wydawane są dokumenty i przechodzi się do płatności. Można jej dokonać gotówką lub za pomocą tzw. szybkiego przelewu. To ostatni etap związany z zakupem węgla.
Osoba, która chce zakupić węgiel dla kilku osób, musi posiadać przy sobie pełnomocnictwa, które upoważniają do złożenia w imieniu kupującego czytelnego podpisu na fakturze, na której znajduje się oświadczenie potwierdzające nabycie i przeznaczenie węgla. Druki pełnomocnictw dostępne są na stronie internetowej www.jsw.pl/dla-kontrahentow/cennik-wegla. Dodatkowo, osoba kupująca musi przedstawić dokument potwierdzający, że pod danym adresem znajduje się źródło spalania na węgiel. Jeżeli dany transport nie posiada tak zwanych przegród – osoby powinny napisać odręczne oświadczenie o wyrażeniu zgody na załadunek łączony.
Przypominamy, że dzienna sprzedaż węgla sortymentu Orzech wyniesie maksymalnie 180 ton. Każdy kupujący może zaopatrzyć się w trzy tony. Jednocześnie informujemy, że Jastrzębska Spółka Węglowa nie będzie wprowadzać sprzedaży internetowej. Trzeba podkreślić, że Spółka zajmuje się produkcją węgla koksowego stosowanego w produkcji stali. Jednak mając świadomość sytuacji na rynku węgla energetycznego, zarząd JSW postanowił w ramach wsparcia klientów indywidualnych – uruchomić produkcję węgla sortyment Orzech, który nadaje się do spalania w domowych piecach.