Szczepienia w PGG S.A. od 1 czerwca

Akcja szczepień ochronnych przeciwko Covid-19 w Polskiej Grupie Górniczej S.A. rozpocznie się we wtorek 1 czerwca preparatem Comirnaty (Pfizer/BioNTech) ? wynika z zawiadomień, które dotarły do spółki z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Przypomnijmy, że do udziału w akcji w ramach rządowego programu wakcynacji przeciwko Covid 19 w zakładach pracy zapisało się na przełomie kwietnia i maja ponad 12,5 tys. pracowników PGG S.A. oraz ich rodzin (małżonkowie i pełnoletnie dzieci).
Rejestrację zorganizowano za pomocą specjalnie przygotowanej aplikacji na Portalu Pracownika, a chętni mieli możliwość wyboru jednej z 10 lokalizacji w miejscowościach działania spółki (Gliwice, Katowice, Mysłowice, Ruda Śląska ? dwa punkty, Bieruń, Lędziny, Rydułtowy, Radlin). PGG S.A. jako jedna z pierwszych w Polsce zgłosiła akces do rządowej inicjatywy szczepień w zakładach pracy. Stosowne porozumienie w sprawie medycznej organizacji szczepień zawarto ze Szpitalem Miejskim nr 4 w Gliwicach.
Dyrektorów ds. pracowniczych kopalń PGG S.A. wyznaczono na koordynatorów szczepień w poszczególnych lokalizacjach. Na początku maja zgłoszenie z listą chętnych do szczepień z PGG S.A. przesłane zostało do Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, a spółka oczekiwała na potwierdzenie dostarczenia odpowiedniej partii szczepionek.
Informacja o rozpoczęciu szczepień dotrze do pracowników jeszcze w czwartek za pomocą specjalnej wiadomości SMS na telefony komórkowe. Ponieważ część chętnych zdołała już zaszczepić się lub termin wyznaczony w ramach ogólnodostępnych skierowań może być szybszy niż w zakładzie pracy, spółka prosi pracowników o niezwłoczne poinformowanie w swojej kopalni lub oddziale o zamiarze rezygnacji ze szczepienia w PGG S.A.
Każdy zarejestrowany pracownik (i członek jego rodziny) zostanie indywidualnie poinformowany za pomocą SMS-a o wyznaczonej dacie i godzinie szczepienia. Informacja zostanie wysłana nie później niż 2 dni przed wyznaczonym terminem.

https://www.gov.pl/web/szczepimysie

https://www.gov.pl/web/szczepimysie