Sztab kryzysowy na bieżąco monitoruje sytuację w JSW

W Jastrzębskiej Spółce Węglowej wprowadzono nadzwyczajne procedury prewencyjno-ochronne związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Uruchomiono specjalny e-mail, na który pracownicy mogą zgłaszać swoje uwagi.
Wdrażane przez Spółkę procedury zapewniają bezpieczne funkcjonowanie zakładów w nadzwyczajnym warunkach zagrożenia epidemicznego.
Uruchomiono specjalny e-mail sztabkryzysowy@jsw.pl, na który pracownicy JSW mogą przesyłać uwagi i sugestie dotyczące działań prewencyjnych oraz funkcjonowania spółki w trybie specjalnym.
– Chciałbym stanowczo podkreślić, że zdajemy sobie sprawę z uciążliwości wprowadzonych działań prewencyjnych. Zapewniam, że dokładamy wszelkich starań w celu ich usprawnienia. Liczymy na zrozumienie i wsparcie załogi. Jestem przekonany, że wzajemna pomoc i solidarność w trudnej sytuacji pozwolą nam przetrwać ciężki czas ? mówi Artur Dyczko, wiceprezes zarządu JSW SA ds. technicznych i operacyjnych, a jednocześnie szef sztabu kryzysowego.
Na informacje dotyczące rozprzestrzenia się koronawirura Jastrzębska Spółka Węglowa zareagowała błyskawicznie i wdrożyła konkretne działania mające zapobiec dopuszczeniu do pracy zainfekowanych osób. Niektóre z nich, to pomiar temperatury ciaławchodzących pracowników, środki dezynfekujące i zakaz wstępu dla osób postronnych. W miniony weekend zdecydowano także o wstrzymaniu robót w dni wolne od pracy, poza pracami niezbędnymi do utrzymania ruchu.