TAURON w europejskim ćwierćfinale globalnego konkursu

Obszar Projektów Inwestycyjnych TAURONA znalazł się w ósemce najlepszych firm z Europy w globalnym konkursie na najlepsze Biuro Zarządzania Projektami. TAURON jest pierwszą firmą z Polski, która została nominowana do udziału w PMO Global Awards.
? W podejściu do inwestycji w Grupie TAURON kluczowe jest dla nas spojrzenie biznesowe, a także stabilność i rozsądek. Dobrym przykładem takich działań jest budowa bloku 910 MW w Jaworznie, który zostanie oddany w tym roku do użytku. Wyróżnienie jakie otrzymaliśmy, czyli udział w PMO Global Awards stanowi wyraz uznania za gruntowną zmianę podejścia do zarządzania projektami inwestycyjnymi w Grupie TAURON. – mówi Jarosław Broda, wiceprezes zarządu TAURON Polska Energia ds. zarządzania majątkiem i rozwoju.
Obszar Projektów Inwestycyjnych w Grupie TAURON pełni kluczową rolę w środowisku zarządzania majątkiem i rozwojem Grupy. W skład wyróżnionego w konkursie zespołu wchodzą inżynierowie, finansiści, ekonomiści, analitycy, eksperci od zarządzania projektami i PMO.
? Przy udziale ekspertów z naszego zespołu stworzyliśmy w TAURONIE kompleksowe środowisko zarządzania począwszy od Strategii Inwestycyjnej, poprzez portfel inwestycyjny, a skończywszy na przygotowaniu i realizacji poszczególnych przedsięwzięć. Po trzech latach ciężkiej pracy, widzimy że środowisko projektowe, który wspólnie zbudowaliśmy i wdrożyliśmy w Grupie TAURON jest rozwiązaniem unikatowym. Dzisiaj możemy z całą pewnością powiedzieć, że wypracowane przez nas rozwiązania przynoszą Grupie realne korzyści i wspierają realizację naszej strategii. ? mówi Ewa Palarczyk dyrektor wykonawczy ds. projektów inwestycyjnych
PMO Global Awards to międzynarodowy, doroczny konkurs, którego celem jest wybór najlepszego na świecie biura zarządzania projektami (ang. PMO ? Project Management Office). Rozgrywany jest systemem pucharowym, w którym jury z całego świata ocenia przygotowane przez reprezentantów zgłoszenia. TAURON trafił do grupy z Danią, Hiszpanią oraz Ukrainą.
Z końcem maja opublikowano wyniki pierwszej rundy, z której wyszliśmy z pierwszego miejsca. W europejskim ćwierćfinale TAURON zmierzy się z przedstawicielem Wielkiej Brytanii. Wyniki tej rundy poznamy w połowie czerwca, natomiast zwycięzca zostanie ogłoszony w październiku.