TAURON wspiera pacjentów oddziałów onkologicznych

Pacjenci Narodowego Instytutu Onkologii mogą liczyć na wsparcie TAURONA. Przed wejściem do budynków w Gliwicach i Krakowie firma postawiła namioty, które pozwalają na oczekiwanie na przyjęcie do szpitala w dobrych warunkach.

Pandemia koronawirusa wydłużyła czas oczekiwania na przyjęcia do szpitali. Najdotkliwiej odczuwają to pacjenci onkologiczni, którzy dotychczas na rejestrację i test na obecność koronawirusa oczekiwać musieli na zewnątrz, często przy niekorzystnych warunkach pogodowych. Dzięki współpracy Narodowego Instytutu Onkologii oraz TAURONA sytuacja uległa poprawie. Teraz przed oddziałami Instytutu w Gliwicach i Krakowie firma postawiła dla pacjentów specjalne namioty.
? TAURON od zawsze działa na rzecz społeczności lokalnych. Sytuacja osób chorych na nowotwory jest w obecnym czasie szczególnie dramatyczna, dlatego bez wahania odpowiedzieliśmy na apel zarządu Narodowego Instytutu Onkologii. Cieszymy się z kolejnej udanej współpracy. Jeszcze wiosną, w trakcie pierwszej fali pandemii, przekazaliśmy szpitalowi maseczki ochronne ? mówi Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy TAURON Polska Energia.
Ze względu na wydłużony czas trwania procedur związanych z przyjmowaniem chorych, namioty służą jako poczekalnie, osłaniając oczekujących przed deszczem, wiatrem i zimnem. Będą oddane do użytku szpitali tak długo, jak tylko wymagać będzie tego sytuacja.
? Jest takie powiedzenie, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. W tym przypadku również się to sprawdziło. TAURONOWI nie jest obojętny los pacjentów onkologicznych, dla których pandemia jest szczególnie dotkliwa. Dzięki tej firmie mogą w godnych warunkach czekać na wykonanie badania w kierunku SARS-CoV-2 przed przyjęciem do naszego szpitala. Dziękujemy w ich i naszym imieniu ? mówi prof. dr hab. n. med. Krzysztof Składowski, dyrektor Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gliwicach i Krakowie.
Służba zdrowia ze wsparciem TAURONA
TAURON aktywnie włącza się w walkę z drugą falą pandemii koronawirusa. W połowie listopada firma oddała w ręce służb medycznych tymczasowy szpital w Krynicy-Zdroju. Prace wykonane przez TAURON dotyczyły adaptacji budynku oraz przeprowadzenia niezbędnych prac budowlanych i modernizacyjnych na jego terenie. Najtrudniejszym zdaniem było wykonanie instalacji tlenowej na pięciu kondygnacjach. Prace zostały wykonane dzięki zaangażowaniu pracowników TAURON Dystrybucji, a także kadry medycznej i pracowników Szpitala Wojskowego oraz szpitala im. J. Dietla.
Do walki z epidemią włączyli się też pracownicy Grupy. Górnicy TAURONA podczas 15 akcji charytatywnych przeprowadzonych od początku roku oddali już ponad 320 litrów krwi. To realna pomoc dla szpitali na Śląsku i w Małopolsce, które od początku trwania pandemii apelują o oddawanie krwi, której coraz częściej brakuje w bankach.