Ustabilizowała się sytuacja epidemiczna w PGG S.A.

Sytuacja epidemiczna w Polskiej Grupie Górniczej S.A. jest stabilna ? od kilku tygodni nie odnotowaliśmy nowych przypadków zakażeń. Od początku trwania epidemii, koronawirusem zakażonych zostało 6036 pracowników spółki.

Trzecia fala epidemii straciła na sile nie tylko w kraju, ale również w kopalniach i zakładach Polskiej Grupy Górniczej S.A. Sytuacja, w której bilans zachorowań przez tak długi czas jest zerowy, ostatni raz miała w spółce miejsce we wrześniu ubiegłego roku. Warto w tym miejscu nadmienić, iż jako spółka podjęliśmy szereg działań zmierzających do zagwarantowania pracownikom odpowiedniej ochrony w czasie trwania epidemii. Przygotowany i wdrożony przez spółkę system zapobiegania rozprzestrzenianiu się epidemii okazał się skuteczny i przyniósł zamierzone efekty.
Niemniej, przedsięwzięciem kluczowym dla zagwarantowania bezpieczeństwa pracownikom była niewątpliwie akcja szczepień ochronnych przeciwko COVID-19. Szczepienie jest jedyną szansą na skuteczne przerwanie transmisji wirusa i tym samym powstrzymanie epidemii. Po raz kolejny Brać Górnicza wykazała się ogromną odpowiedzialnością i solidarnością, ponieważ każdy zaszczepiony górnik i pracownik Polskiej Grupy Górniczej zadbał nie tylko o własne zdrowie, ale też zdrowie swoich bliskich, znajomych, mieszkańców regionu czy w końcu wszystkich Polaków!