W Katowicach rusza pilotażowy carsharing pojazdów elektrycznych

23 stacje ładowania i 20 samochodów elektrycznych to podstawa uruchamianego w Katowicach przez TAURON i ING Bank Śląski systemu elektromobilności. Projekt ma służyć mieszkańcom, przedsiębiorcom i turystom odwiedzającym Katowice, a także gościom szczytu klimatycznego COP24.
Sieć terminali do ładowania samochodów elektrycznych składa się z czterech szybkich stacji ładowania (DC) oraz 19 przyspieszonego ładowania (AC). Lokalizacja stacji jest zaplanowana na terenie całego miasta w taki sposób, by można było się po nim swobodnie poruszać samochodem elektrycznym. Infrastruktura ta jest już dostępna dla kierowców aut elektrycznych.
Stacje usytuowane są w centrum miasta m.in. przy Międzynarodowym Centrum Kongresowym czy Hotelu Vienna House (dawniej hotel Angelo) przy ulicy Sokolskiej, a także w poszczególnych dzielnicach Katowic: osiedle Witosa, Ligocie, Bogucicach, Bażantowie czy Giszowcu. Ze wszystkich terminali kierowcy samochodów elektrycznych mogą korzystać bezpłatnie.
Od 3 grudnia TAURON i ING Bank Śląski udostępnią mieszkańcom i gościom odwiedzającym Katowice 10 samochodów elektrycznych ? pięć BMW i3 i pięć Renault Zoe. Chętni na wypróbowanie pojazdów będą mieli do dyspozycji aplikację testową eCar od TAURONA, która pozwoli wypożyczyć, uruchomić i oddać samochód.
Tego samego dnia pięć samochodów e-Golf i pięć Nissanów LEAF drugiej generacji zostanie udostępnionych uczestnikom szczytu klimatycznego COP 24.