W PGG S.A. dodatkowe zapisy na szczepienie

Możliwość zapisania się na szczepienie preparatem Pfizer dla pracowników, ich małżonków oraz dzieci w wieku od 16 lat uruchomiła Polska Grupa Górnicza w terminie do poniedziałku 24 maja. Przypomnijmy, że 1 czerwca rozpocznie się szczepienie chętnych przeciw Covid-19 w 10 punktach na terenie działania spółki.

?Jeżeli chcesz się jeszcze zapisać lub zapisać członka rodziny, także dzieci, które ukończyły 16 lat, możesz to uczynić w swojej kopalni alb zakładzie? ? poinformowała PGG S.A. w specjalnych wiadomościach SMS, które dotarły do pracowników spółki.
Przypomnijmy, że na przełomie kwietnia i maja PGG S.A. jako jedna z pierwszych w Polsce zgłosiła akces do rządowego programu szczepień w zakładach pracy i sprawnie przeprowadziła elektroniczną rejestrację chętnych. Na szczepienia w punktach przygotowanych w Gliwicach, Katowicach, Mysłowicach, Rudzie Śląskiej, Bieruniu, Lędzinach, Rydułtowach i Radlinie zapisało się 12,5 tys. osób (pracowników, małżonków i pełnoletnich dzieci). Termin akcji zależał od dostępności odpowiedniej partii szczepionek. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zawiadomiło PGG S.A. o możliwości rozpoczęcia szczepień od wtorku 1 czerwca.
Ponieważ w maju część chętnych skorzystała już ze skierowań ogólnodostępnych w Narodowym Programie Szczepień, spółka prosi w takich przypadkach o jak najszybsze przekazanie do kopalni lub oddziału wiadomości o rezygnacji z zamiaru szczepienia w zakładzie pracy.
Także w maju zezwolono w Polsce na podawanie szczepionki Pfizer/BioNTech niepełnoletnim w wieku od 16 lat. Dlatego w PGG S.A. powstała nowa dodatkowa okazja zapisania do szczepień dzieci pracowników, które ukończyły 16 lat. A także tych wszystkich dorosłych chętnych, którzy nie zdążyli zarejestrować się przed miesiącem.
PGG S.A. przypomina, że zamiar dodatkowego zapisu, jak też rezygnacji, należy zgłosić nie później niż do 24 maja 2021 r.