W PGG S.A. rusza kolejna edycja konkursu ?Pracuję bezpiecznie?

Już 1 kwietnia pracownicy Polskiej Grupy Górniczej S.A., będą mogli rozpocząć zmagania w kolejnej już, 19. edycji konkursu ?Pracuję bezpiecznie?. Poszerzając wiedzę z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, powalczą przy tym o wysokie nagrody finansowe.

Pierwszy etap konkursu to eliminacje internetowe, które potrwają sześć miesięcy. Na pierwszych uczestników czeka już pula 600 pytań, która będzie wzrastać z miesiąca na miesiąc. Organizatorzy szacują, że we wrześniu, czyli na finiszu internetowych eliminacji, pytań będzie ok. 1600.
Jesienią odbędą się półfinały i finał. W tym roku gospodarzem ostatniego etapu będzie kopalnia ROW, zgodnie z tradycją konkursu, finał organizuje bowiem zakład, którego pracownik triumfował w poprzedniej edycji. W 2021 r. był to Dominik Nowak z ruchu Jankowice KWK ROW.
– Podobnie jak w poprzedniej edycji będzie możliwość zgłaszania za pośrednictwem portalu pracownika pytania do testów. Wysokość nagród także nie uległa zmianie i wciąż jest o co rywalizować. Przypomnę, że za pierwsze miejsce jest to 10 tys. zł, za drugie 7,5 tys. zł, a za trzecie 5 tys. zł – mówi pomysłodawca konkursu i dyrektor Biura BHP i Szkoleń w PGG Grzegorz Ochman.
Ponadto wszystkich dziesięciu finalistów zostaje nagrodzonych tysiącem złotych ? wylicza dyrektor i dodaje, że w tym roku, podobnie jak w roku ubiegłym, będzie obowiązywać tzw. złoty bilet. Będzie on do zdobycia raz w miesiącu. Otrzyma go pracownik, który w danym miesiącu uzyska najwięcej punktów z testów przygotowujących. Inną możliwością dojścia do półfinału – poza zdobywaniem punktów w testach i złotym biletem – jest jeszcze ocena z audytu stanowiskowego, który będzie przeprowadzany w spółce w październiku.
Konkurs doskonale wpisuje się w zadania związane z promowaniem bhp w spółce i kształtowaniem odpowiednich postaw wśród pracowników. Nakłady na cele związane z bezpieczeństwem i higieną pracy w PGG wzrastają. W 2021 r. spółka na ten cel wydała 813 mln zł. Rok wcześniej było to ponad 736 mln zł.?