W PGG S.A. wyraźnie ubywa infekcji

Sytuacja epidemiczna w Polskiej Grupie Górniczej S.A. uległa zdecydowanej poprawie, a przyrost infekcji SARS-CoV-2 został zahamowany. Wśród górników od kilku dni systematycznie spada ilość zakażonych i chorujących ? wynika z najnowszych danych spółki.

W tym tygodniu zanotowano niemal dwukrotny spadek liczby zainfekowanych pracowników PGG S.A. W czwartek 17 września w całej spółce zakażonych było tylko 37 osób, gdy jeszcze trzy dni wcześniej, w poniedziałek 14 września, notowano 60 infekcji.
Zdecydowana większość kopalń może pochwalić się stuprocentowym wskaźnikiem ozdrowień. Dotyczy to aż 13 oddziałów firmy, w tym również tych zakładów górniczych, w których pandemia w całym okresie dotknęła łącznie największej ? liczonej w setkach – ilości zatrudnionych.
Wszyscy zakażeni górnicy wyzdrowieli na przykład w kopalniach Jankowice, Bielszowice, Sośnica, Chwałowice i Marcel. Nikt nie choruje obecnie także w kopalni Bolesław Śmiały, w Zakładzie Górniczych Robót Inwestycyjnych w Bieruniu, w Ruchu Pokój kopalni ROW, czy w centrali spółki.
Odsetek ozdrowień w całej PGG S.A. wynosi teraz 98,9 proc. W sumie od początku Covid-19 pandemia dotknęła 3235 pracowników, z których 3198 pomyślnie przeszło już infekcję.
W ramach prewencji zdrowotnej wśród pracowników PGG S.A. wykonano już 65175 wymazów przesiewowych na obecność SARS-CoV-2. We wszystkich kopalniach i oddziałach spółki obowiązuje niezmiennie podwyższony ostry reżim sanitarny, którego celem jest zdławienie rozprzestrzeniania się epidemii w grupie 41 tys. zatrudnionych.