Wakacyjne atrakcje w Śląskim Centrum Wolności i Solidarności przy kopalni Wujek

Odkrywanie tajemnic parku Kościuszki, zrobienie zakupów jak w PRL, tworzenie ?beboków? z filcu, czy możliwość nagrania wspomnień rodzinnych dla przyszłych pokoleń to część wakacyjnego programu przygotowanego w Śląskim Centrum Wolności i Solidarności przy kopalni Wujek w Katowicach. Z atrakcji mogą skorzystać dzieci, młodzież i dorośli. Wystawę stałą wszyscy uczniowie w tym także tegoroczni maturzyści mogą zwiedzić za połowę ceny.

W lipcu ruszą warsztaty artystyczne. Oprócz beboków z filcu, będzie można ręcznie pomalować wstążki czy wykonać książkę w technice akwareli. Na środy zaplanowano mini klub gier historycznych ? to nauka historii poprzez gry planszowe.
Nie lada gratką będzie możliwość odkrycia jak robiło się zakupy w Polsce 50 lat temu. O tym, że nie było to wcale takie proste będą mogli przekonać się wszyscy uczestnicy gry terenowej ?Zakup kontrolowany?.
W ramach wakacji w Śląskim Centrum Wolności i Solidarności będzie można poznać tajemnice parku Kościuszki. Dla wszystkich chętnych w każdy poniedziałek zaplanowano spacer sprzed pomnika KWK ?Wujek?, pod wieżę spadochronową.
Dla rodzin, których bliski był zaangażowany w działalność opozycyjną w czasach PRL, Śląskie Centrum wolności i Solidarności proponuje profesjonalne nagranie, które pozwoli zachować pamięć dla przyszłych pokoleń.
Wielki finał ?Wakacji z ŚCWiS? ? odbędzie się w ostatni dzień sierpnia. W tym dniu wiele niespodzianek i atrakcji.