Polska Grupa Górnicza zaprezentowała samorządowcom swą ofertę paliw niskoemisyjnych podczas warsztatów pod hasłem „Walka ze SMOGiem na poziomie gminy”, zorganizowanych przez szczecińską Fundację Błękitna.
Warsztaty w formule on-line zgromadziły 17 czerwca 2025 roku około 30 przedstawicieli samorządów (szczególnie reprezentowane były gminy uzdrowiskowe i górskie). Uczestnicy zapoznali się m.in. z możliwościami skutecznego pozbycia się smogu w swej okolicy. Mogli też porozmawiać ze specjalistą z dziedziny ochrony środowiska o metodach znacznego ograniczania znieczyszczeń powietrza.
Prof. Artur Jerzy Badyła z Zakładu Informatyki i Badań Jakości Środowiska Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej podkreślił, że poprawa jakości powietrza w Polsce wymaga skoordynowanych działań na poziomie lokalnym i krajowym. Postulował systematyczne podwyższanie norm jakości powietrza, aby zapewnić zdrowie i bezpieczeństwo obywateli.
Wojciech Namysło z Polskiej Grupy Górniczej przedstawił ofertę handlową niskoemisyjnych paliw węglowych, ich charakterystykę i właściwości. Spółka nieustannie poszerza paletę produktów m.in. o sortymenty Błękitny Plus czy Karolinkę. Przedstawiciel PGG zwrócił uwagę, że zmiana formuły paliw Karlik i Pieklorz przez domieszkę dodatku antysmogowego skutecznie obniża emisję substancji smogotwórczych w procesie ich spalania.
Warsztaty prowadziła Karolina Suprynowicz – prezes Fundacji Błękitna.