Węgiel z PGG S.A. jest stale dostępny w e-sklepie i składach firmowych

W nawiązaniu do pojawiających się w mediach wiadomości, że ?na niektórych składach już zaczyna brakować węgla?, Polska Grupa Górnicza S.A. zapewnia, że opisywane problemy w żaden sposób nie dotyczą firmowych składów spółki ani sklepu internetowego PGG S.A., gdzie węgiel opałowy jest stale dostępny w sprzedaży.

Ekogroszki kupić można w e-sklepie w cenie 1500 zł/t (Pieklorz, Karlik, Retopal luzem) lub 1750 zł/t (w workach po 20 kg lub w big-bagach na palecie). Groszki z niektórych kopalń są tańsze ? 1320 zł/t. Sortymenty orzech i kostka dostępne są od 1200 zł/t. Co najistotniejsze są to ceny ostateczne dla klientów przy odbiorze ze składów KDW. To klient decyduje, czy skorzysta potem z transportu oferowanego przez skład, czy odbierze węgiel osobiście.
W całej Polsce działa już 198 składów w firmowej sieci KDW (Kwalifikowanych Dostawców Węgla). Wyboru składu dokonuje kupujący w e-sklepie. Wszystkie składy KDW udzielają darmowego wsparcia klientom, którzy z powodu wykluczenia cyfrowego lub z jakichkolwiek innych względów nie mogą samodzielnie zamówić węgla przez internet na portalu sklep.pgg.pl.
PGG S.A. kieruje do sprzedaży w e-sklepie na bieżąco całość produkcji węgli opałowych (270-300 tys. ton każdego miesiąca). Sklep internetowy PGG S.A. dostępny jest bez przerwy w trybie 24/7 dla wszystkich zainteresowanych zakupem opału z polskich kopalń, najlepszej jakości i w cenach producenta.