Węgiel z Zielonej Góry

Ponad 200 ton wysokiej jakości węgla opałowego sprowadzonego przez Węglokoks dotarło na składowisko w Zielonej Górze. Dla odbiorców indywidualnych jest on oferowany po 1800 złotych za tonę. Pierwszych 5 klientów już ma węgiel w swoich domach. Chwalą jego jakość jak i szybkość dostawy.

? Wszystkie samorządy z terenu województwa lubuskiego zadeklarowały chęć pomocy w dystrybucji węgla ? powiedział Władysław Dajczak, wojewoda lubuski.
Dla samorządów sprzedaż węgla to ogromny wysiłek organizacyjny i konieczność uzyskania nowych kompetencji.
? Nigdy nie sprzedawaliśmy węgla, ale wiemy że musimy to zrobić, bo ludzie po prostu tego potrzebują ? powiedział Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry. ? Odbiorcami są przede wszystkim starsze osoby, więc tym bardziej trzeba im pomóc. To przecież zadanie samorządów.
Jak podkreślał wiceprezes Węglokoks SA Łukasz Śmigasiewicz w całej Polsce zainteresowanie dystrybucją węgla zadeklarowało ponad 1800 samorządów, z czego nasza firma obsłuży około 300. Pierwsze umowy już są podpisane, a każdego dnia przybywa kolejnych kilkadziesiąt. Dla firmy to olbrzymie wyzwanie, a skala przedsięwzięcia jest bezprecedensowa. Przykład Zielonej Górze pokazuje jednak, że profesjonalna współpraca przedsiębiorstw z samorządami może przenieść bardzo dobre rezultaty.