Węglokoks wciąż pomaga

Transport maseczek, kombinezonów i gogli ochronnych przekazał Węglokoks SA do Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Te bardzo potrzebne w tej chwili artykuły trafią do placówek służby zdrowia i instytucji zaangażowanych w walkę z epidemią koronawirusa.
Około 1000 sztuk maseczek na twarz kn95-FFP2 oraz 80 sztuk kombinezonów ochronnych zostało przekazanych również dla Ośrodka dla Osób Niepełnosprawnych Miłosierdzie Boże w Mikołowie. Wartość przekazanego przez Węglokoks sprzętu to około 780 tysięcy złotych. Materiały zakupione zostały w Chinach. Węglokoks SA zorganizował transport lotniczy wraz z Dolnośląskim Urzędem Marszałkowskim. Konkretne artykuły dobrane zostały na podstawie zgłaszanych przez odpowiednie służby potrzeb. Ich rozdysponowaniem zajmie się Wydział Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.
– Od samego początku epidemii Węglokoks zaangażowany jest w pomoc dla tych, którzy walczą z koronawirusem ? mówi Tomasz Heryszek, prezes Weglokoks SA. – Pomogliśmy już, przekazując sprzęt szpitalom w Raciborzu, Bytomiu, Chorzowie, i Dąbrowie Tarnowskiej. Wydaliśmy 30 tysięcy maseczek ochronnych dla policji, domów pomocy społecznej i straży miejskich. Staramy się także wspierać rodzimy biznes, kierując zamówienia do lokalnych firm. Nasza pomoc trafia do różnych środowisk, w tym także do emerytów, dla których przygotowaliśmy maseczki do wykorzystania na przykład w trakcie zakupów.
Podziękowania, w imieniu obdarowanych, przekazał Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek. – Wszystkie te materiały są teraz niezwykle potrzebne i jesteśmy za nie wdzięczni, tym bardziej, że to kolejny, po akcji pomocy szpitalom i podległym nam służbom, przykład zaangażowania Węglokoksu w łagodzenie skutków pandemii ? powiedział Jarosław Wieczorek.