Wiceprezes SRK prof. Adam Smoliński na liście top 2% najlepszych naukowców na świecie

Wiceprezes Zarządu Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A. ds. Innowacji Technologicznych i Zamówień prof. dr hab. Adam Smoliński znalazł się na prestiżowej liście najbardziej wpływowych ludzi nauki na świecie w rankingu Uniwersytetu Stanforda i wydawnictwa Elsevier.

4 października 2023 roku ukazał się nowy ranking World?s Top 2% Scientists, czyli prestiżowa lista najbardziej wpływowych ludzi nauki na świecie. Ranking ten jest przygotowywany corocznie przez Uniwersytet Stanforda (USA) wspólnie z wydawnictwem Elsevier. Ocenie podlega cały dorobek naukowy badaczy według indeksu bibliometrycznego, uwzględniając m.in. takie kryteria jak indeks Hirscha, liczba cytowań czy miejsce na liście autorów.
Przygotowane zostały dwie listy – pierwsza obejmuje dorobek naukowy za cały okres pracy zawodowej do 2022 roku, natomiast druga lista obejmuje ranking wyłącznie za rok 2022.
Wiceprezes Zarządu Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A. ds. Innowacji Technologicznych i Zamówień prof. dr hab. Adam Smoliński znalazł się zarówno na liście Top 2% Scientists, która obejmuje dorobek naukowy za cały okres pracy zawodowej do 2022 r., jak i na liście Top 2% Scientists, obejmującej ranking wyłącznie za rok 2022.
Serdecznie gratulujemy!