Więcej lasów. Setki tysięcy drzew od TAURONA

Ponad 650 tysięcy dębów, sosen, świerków i innych drzew posadził TAURON wraz z Lasami Państwowymi na blisko 100 hektarach Górnego i Dolnego Śląska oraz w Małopolsce. Tej wielkości las może pochłaniać rocznie nawet kilkaset ton dwutlenku węgla.

– Wspieramy redukcję śladu węglowego dążąc do osiągnięcia przez Grupę TAURON neutralności klimatycznej. Do 2030 roku chcemy ograniczyć emisyjność o 80 procent, a będzie to możliwe dzięki budowie nowych mocy zainstalowanych w OZE, a także dekarbonizacji ciepłownictwa – mówi Paweł Szczeszek, prezes Grupy TAURON. – Współpraca z Lasami Państwowymi pozwala na zwiększenie absorpcji dwutlenku węgla, poprzez wdrażanie koncepcji lasu węglowego – dodaje prezes TAURONA.
W wyniku współpracy TAURONA i Lasów Państwowych polskie lasy wzbogaciły się o nowe sosny, dęby, buki, świerki, jawory, olchy i modrzewie. Drzewa posadzono w nadleśnictwach Dąbrowa Tarnowska, Miechów, Koszęcin, Olesno, Głogów i Lądek-Zdrój na łącznej powierzchni 100 hektarów, czyli wielkości odpowiadającej prawie 140 boiskom piłkarskim.
Lepsze rezultaty
Współpraca TAURONA z Lasami Państwowymi prowadzona jest w ramach projektu Leśnych Gospodarstw Węglowych. Celem projektu jest wsparcie prac mających na celu zwiększenie absorbcji dwutlenku węgla z atmosfery przez lasy poprzez modyfikację standardowej zrównoważonej gospodarki leśnej. Dzięki takiemu działaniu dany fragment lasu może pochłonąć jeszcze więcej CO2 niż dotychczas.
Koncepcja lasu węglowego zakłada prowadzenie ukierunkowanych działań i zabiegów leśnych m.in. poprzez wprowadzenie młodego pokolenia lasu pod osłoną starych drzew, zróżnicowanie gatunków drzew liściastych, wprowadzenie runa i podszycia, a także odtwarzanie terenów podmokłych.
Więcej drzew
W odnowienie lasów angażują się również klienci energetycznego lidera poprzez korzystanie z produktu TAURONA pod nazwą Prąd EKO + Las, w ramach którego, każdy klient przyczynia się nie tylko do posadzenia kolejnych drzew, ale może też kupować energię pochodzącą wyłącznie z odnawialnych źródeł energii. Z oferty mogą skorzystać zarówno osoby indywidualne, jak i firmy z segmentu małych i średnich przedsiębiorstw.
Energetyczny lider prowadzi także działania edukacyjne dotyczące roli lasów. Więcej o działaniach wspierających środowisko naturalne na blogu lepiej.tauron.pl.