Wielka rywalizacja zakończona

Po czterech latach przerwy w siedzibie JSW rozegrano wielki finał XI edycji „Konkursu z zakresu znajomości zasad i przepisów bhp o Puchar Prezesa JSW”. W konkursie dla pracowników JSW z zakresu wiedzy bhp zwyciężył Jarosław Gąska z Ruchu Zofiówka.

– Bezpieczeństwo pracy jest dla nas absolutnym priorytetem. Wielką radością i satysfakcją jest dla mnie to, że mamy grupę pracowników, którzy zgłaszają gotowość podniesienia swoich kwalifikacji, pogłębienia wiedzy, którą posiadają w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. To niezwykle ważne, bo bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo na stanowiskach pracy w kopalniach. Życzę wam sportowej rywalizacji – powiedział Tomasz Cudny, prezes zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej, podczas oficjalnego rozpoczęcia turnieju.
W finale konkursu, który odbył się w siedzibie Jastrzębskiej Spółki Węglowej, wzięło udział 21 pracowników zatrudnionych w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej. W pierwszym etapie uczestnicy musieli odpowiedzieć na 30 zamkniętych pytań wielokrotnego wyboru. Po niezwykle emocjonującej walce do drugiego etapu zakwalifikowało się czterech zawodników z największą liczbą punktów. Drugi etap – z użyciem komputerów – odbył się w formie trwającej 10 minut, wirtualnej rywalizacji, na trasie obejmującej wybrane miejsca i obiekty Jastrzębskiej Spółki Węglowej. W trakcie przemieszczania się po wytyczonej trasie należało udzielić odpowiedzi na umieszczone na niej pytania. Inspiracją dla tej formy rywalizacji była aplikacja „Kopalnie Jastrzębskiej Spółki Węglowej 360⁰”, która powstała, by w nowatorski sposób przybliżyć pracę w kopalni.
W pierwszym etapie najlepszy wynik uzyskał Jarosław Gąska z kopalni Borynia-Zofiówka-Bzie Ruch Zofiówka i to on ostatecznie został zwycięzcą jedenastej edycji konkursu. Miejsce drugie zajął Marcin Kubicki z kopalni Budryk, a trzecie Rafał Gembalczyk z kopalni Borynia-Zofiówka-Bzie Ruch Borynia. W klasyfikacji drużynowej zwyciężył zespół kopalni Borynia-Zofiówka-Bzie Ruch Zofiówka, którą reprezentowali: Jarosław Gąska, Krystian Salamon, oraz Mateusz Siwiec.
Laureaci odebrali nagrody z rąk Tomasza Cudnego prezesa zarządu JSW, Piotra Wojtachy wiceprezesa Wyższego Urzędu Górniczego oraz prof. Stanisława Pruska dyrektora Głównego Instytutu Górnictwa.
– Eliminacje na szczeblu kopalnianym były na bardzo wysokim poziomie, ale to co zobaczyliśmy tutaj przerosło nasze oczekiwania. Gratuluję wszystkim uczestnikom, gratuluję laureatom – powiedział Tomasz Cudny – prezes zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej.
Konkurs został przygotowany przez pracowników zespołu BHP, zespołu redakcyjnego Strefy Sztygara oraz JSW IT Systems.
zdjęcia: Dawid Lach