Wielkanocne śniadanie przyjedzie w elektryku od TAURONA

TAURON bezpłatnie udostępni Fundacji Wolne Miejsce dziesięć samochodów elektrycznych ze swojej floty po to, by w Niedzielę Wielkanocną wolontariusze fundacji zawieźli samotnym ze śląskich miast świąteczne śniadanie. Paczki trafią do 2 tys. potrzebujących.
– W tym trudnym dla nas wszystkim czasie izolacji, musimy szczególnie pamiętać o osobach samotnych, zwłaszcza w okresie, który normalnie sprzyja spotkaniom i radosnemu świętowaniu. TAURON jako spółka społecznie odpowiedzialna włącza się w piękną inicjatywę Fundacji Wolne Miejsce. Mam nadzieję, że samochody z naszej carsharingowej floty umożliwią rozwiezienie śniadań do jak największej liczby samotnych osób ? mówi Filip Grzegorczyk, prezes zarządu TAURON Polska Energia.
Co roku w okresie wielkanocnym Fundacja Wolne Miejsce organizuje świąteczne śniadania dla osób samotnych w kilkudziesięciu miastach Polski. Zwykle bierze w nich udział od kilkuset do nawet kilku tysięcy osób.
W tym roku ze względu na epidemię koronawirusa, inicjatywa przybrała inną formę i zamiast spotkań przy wielkanocnym stole, wolontariusze zawiozą paczki z hermetycznie zapakowanymi świątecznymi potrawami do osób potrzebujących. W podarkach znajdą się również artykuły higieniczne, stroik, ciekawa lektura oraz niespodzianka. Akcja odbędzie się w całej Polsce, natomiast samochody TAURONA będą wykorzystane w osiemnastu miastach Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej.
– Chcemy pomóc osobom samotnym z tych miast, dlatego każde ręce gotowe do pracy są bardzo potrzebne.Cieszę się, że w tym wyjątkowo trudnym czasie w naszej inicjatywie udało się połączyć siły małych i dużych przedsiębiorców, samorządu i osób prywatnych. Jest to unikatowa akcja, niespotykana w tych warunkach w skali Europy – mówi Mikołaj Rykowski, prezes Fundacji Wolne Miejsce.
W trakcie pracy i służby wolontariusze będą przestrzegali wszystkich zaleceń związanych z higieną, tak, by zabezpieczyć siebie samych i osoby obdarowywane. TAURON oddał pojazdy do dyspozycji organizacji w dniach 10-13 kwietnia.
Spotkania świąteczne (również wigilijne) organizowane przez Fundację odbywają się zwykle w udostępnianych przez samorządy obiektach, gdzie rozstawiane są stoły i przygotowywane posiłki. Fundacja współpracuje w tym celu z firmami, które chcą włączyć się w jej działania i dostarczyć żywność oraz inne potrzebne materiały.
Samochody elektryczne TAURONA na co dzień są do dyspozycji mieszkańców Katowic i okolic w ramach usługi carsharingowej eCar od TAURONA, realizowanej wraz z ING Bankiem Śląskim. Spółka rozwija i wspiera ekologiczne technologie. W ramach wypożyczalni do dyspozycji jest 20 pojazdów elektrycznych oraz 22 ładowarki AC i 6 DC. Sieć jest stale rozbudowywana i już niedługo w Katowicach TAURON posiadać będzie 39 stacji ładowania AC oraz 5 stacji DC. Energia elektryczna oferowana na stacjach ładowania zasilanych przez OSD podlega stałej certyfikacji systemu Gwarancji Sprzedaży Energii Ekologicznej.
W związku z panującą epidemią koronawirusa TAURON włączył się w pomoc dla służb medycznych. Firma przekazała szpitalom 1,5 mln zł na zakup niezbędnych do walki z wirusem materiałów i sprzętu. Z kolei górnicy z kopalni należących do Grupy TAURON odpowiedzieli na apel kilku placówek medycznych o oddawanie krwi, ponieważ od wybuchu pandemii spadła liczba dawców. Oddali już blisko 120 l krwi.