Wielki Piknik JSW

Tłumy mieszkańców bawiły się na Wielkim Pikniku Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Na scenie zagrały Łzy, Blue Cafe i Golec uOrkiestra. Nie zabrakło też sportowych emocji oraz atrakcji dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka.

Po sześcioletniej przerwie do Jastrzębia-Zdroju wróciło wydarzenie, które zarówno mieszkańcy jak i pracownicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej wspominają bardzo miło. Wielki Piknik JSW rozpoczął się od sportowego turnieju dla pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej, w którym zakłady spółki walczyły w siedmiu widowiskowych konkurencjach. O tytuł najlepszej drużyny rywalizowały reprezentacje KWK Pniówek, KWK Budryk oraz Ruchów Knurów, Szczygłowice, Borynia, Zofiówka i Jastrzębie. Stawkę uzupełniła drużyna Biura Zarządu i ZWP.
– Rywalizacja międzyzakładowa stała na bardzo wysokim poziomie. Zawodnicy z wszystkich drużyn byli fantastycznie przygotowani pod względem sportowym i niesamowicie zmotywowani do osiągnięcia sukcesu, dlatego trzeba było w każdej konkurencji dać z siebie sto procent, a nawet więcej. Jestem dumny z mojej drużyny, która w tym dniu spisywała się rewelacyjnie i dzielnie walczyła o każdy punkt. Dziękujemy kibicom z wszystkich zakładów JSW za fantastyczny doping ? mówił Marcin Gawlas z drużyny reprezentującej Ruch Zofiówka, która zajęła drugie miejsce podczas turnieju. Bezkonkurencyjna okazała się drużyna z Ruchu Knurów, która zajęła pierwsze miejsce. ? Mądrze rozegraliśmy wszystkie konkurencje, a poza tym trenowaliśmy wcześniej szybkość i sprawność. Naszą strategią okazała się świetnie dobrana drużyna ? ocenia Krystyna Bieniek, kapitan drużyny z Ruchu Knurów. Trzecie miejsce w Turnieju o Puchar Prezesa JSW zajęła kopalnia Budryk.
Po emocjach sportowych przyszedł czas na dawkę dobrej muzyki, którą zapewniły muzyczne gwiazdy. Na scenie pojawiły się Łzy, a także zespół Blue Cafe świętujący 20-lecie swojej pracy artystycznej. Muzycznym zwieńczeniem pikniku był koncert zespołu Golec uOrkiestra. Bracia Łukasz i Paweł od ubiegłego roku również świętują 20-lecie swojej muzycznej działalności, więc jastrzębianie mieli okazję wysłuchać największych przebojów zespołu. Wielki Piknik JSW zakończył wyjątkowo widowiskowy pokaz sztucznych ogni.