Wielki piknik, wielka zabawa

To było jedno z największych wydarzeń w historii Jastrzębia-Zdroju. Na Wielkim Pikniku z okazji 30-lecia JSW tysiące osób bawiło się przy muzyce najbardziej znanych i lubianych polskich artystów, wśród których byli m.in. Mrozu, LemON, IRA oraz legendy polskiego rocka Grzegorz Markowski i Krzysztof Cugowski.

Stadion miejski w Jastrzębiu-Zdroju w ostatnią sobotę 3 czerwca, zamienił się w jedną z największych aren muzycznych w naszym kraju i to dosłownie, bo sceną o wysokości trzech kondygnacji i szerokości 40 metrów mogą pochwalić tylko największe wydarzenia muzyczne. Równie imponująco przedstawiał się program artystyczny. To był prawdziwy gwiazdozbiór polskiej muzyki, składający się z artystów wyjątkowego formatu, dobranych w ten sposób, by każdy widz mógł znaleźć swój ulubiony styl i klimat muzyczny. Dopisała czerwcowa pogoda, więc dobra zabawa była gwarantowana.
? To dla mnie wielka radość być tutaj z wami i oglądać uśmiech na waszych twarzach. Bo to oznacza, że nasz jubileuszowy piknik był doskonałym pomysłem, udało nam się trafić do wszystkich, tak licznie zebranych dziś osób. Dziękuję, że świętujecie z nami 30-lecie Jastrzębskiej Spółki Węglowej ? powiedział Tomasz Cudny, prezes zarządu JSW, witając ze sceny piknikową publiczność.
Koncert z okazji 30-lecia JSW rozpoczął jeden z najzdolniejszych wokalistów i kompozytorów młodego pokolenia Wojciech Baranowski, grający pod pseudonimem BARANOVSKI. Wielkie muzyczne emocje towarzyszyły też koncertowi, jak zawsze doskonałej Ani Dąbrowskiej oraz rewelacyjnej Patrycji Markowskiej, która nie szczędziła słów uznania pod adresem publiczności i organizatorów. ? Nie zawsze możemy prezentować się na tak ?wypasionej scenie? i nie zawsze mamy szansę grać dla tak mądrej publiczności, która kocha muzykę ? podkreśliła gwiazda polskiego rocka.
Również Grzegorz Markowski pokazał, że dla prawdziwego artysty wiek nie ma znaczenia i dobra muzyka nigdy się nie starzeje. Tego wieczoru miłośnicy klasycznego wydania rocka nie mogli narzekać na brak atrakcji, bo swoją doskonałą formę muzyczną udowodnił Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów. Brawurowo zagrała też IRA-a oraz niezawodny LemON. Muzyczną część pikniku zakończył Mrozu. Całość poprowadził duet telewizyjnych osobowości Paulina Sykut-Jeżyna i Jerzy Mielewski. ? To niezwykłe uczucie, kiedy na scenie niesie nas energia tej sympatycznej, żywiołowo reagującej publiczności ? zauważyła znana prezenterka.
Piknik miał też rodzinny charakter, dlatego najmłodsi mogli przebierać w atrakcjach, jakie przygotowano dla nich w jarze znajdującym się tuż obok stadionu. Były dmuchane zamki, pałace, okręty, konkursy, lody, balony i inne atrakcje, bez których dzieci nie wyobrażają sobie dobrej zabawy. Na wielbicieli plenerowej kuchni czekały food trucki.
Scenariusz pikniku został tak przygotowany by, wydarzenie nie ograniczało się tylko do dobrej zabawy. Pomiędzy kolejnymi występami – na scenie wyświetlane były filmy prezentujące nie tylko historię, ale również współczesne oblicze Grupy Kapitałowej JSW, największego europejskiego producenta węgla koksowego. Firmy, która dba o społeczne otoczenie, wspierając poprzez Fundację JSW lokalne społeczności. Spółki, która inwestuje w rozwój edukacji oraz sportu w jego profesjonalnej, a także amatorskiej i młodzieżowej odmianie.
Z tego powodu na scenie pojawiło się blisko czterdziestu hokeistów kilku pokoleń JKH GKS Jastrzębie, by osobiście podziękować za otrzymane wsparcie i pomoc, podobnie jak zawodnicy Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla.
Piknik z okazji 30-lecia JSW jest już historią, ale wspaniałej publiczności i niezwykłym artystom udało się zapisać w tej historii, jedną z najładniejszych kart.
zdjęcia: Dawid Lach