Wizyta uczniów Powiatowego Zespołu Szkół w Bieruniu w kopalni Piast

Kopalnię Piast-Ziemowit ruch Piast odwiedziła kolejna grupa uczniów Powiatowego Zespołu Szkół w Bieruniu. Wizyta, która miała miejsce 11 maja, została zorganizowana w ramach cyklu spotkań dla uczniów tej placówki. Współpraca ze szkołą odbywa się na podstawie porozumienia PGG S.A. z Powiatem Bieruńsko-Lędzińskim, na którym oparte są programy stypendialne Dobry Start w Akademii PGG. Z działalnością kopalni zapoznał uczniów nadsztygar z Zespołu Szkoleń Działu BHP Jarosław Piłat. Możliwości edukacji, rozwoju i podnoszenia kwalifikacji przyszłym pracownikom przedstawiła kierownik Rozwoju Zawodowego w Departamencie Wsparcia HR Anna Bentkowska.

W wizycie uczestniczyło 10 uczniów z klasy o kierunku technik-elektryk. Jako absolwenci lub stypendyści są potencjalnymi przyszłymi pracownikami KWK Piast-Ziemowit. ? To uczniowie czwartej klasy. Już niebawem będą podejmować ważne decyzje dotyczące swojej pracy. Liczymy na to, że dzięki takim spotkaniom, będzie im łatwiej wybrać własną ścieżkę zawodową ? podkreśla kierownik Rozwoju Zawodowego w Departamencie Wsparcia HR Anna Bentkowska.
Młodzi ludzie mieli okazję zajrzeć do miejsc, do których tylko nieliczni pracownicy kopalni Piast mają dostęp, a także zapoznać się z rozwiązaniami technicznymi wykorzystywanymi w PGG. S.A. Odwiedzili między innymi: Dział Łączności i Teletechniki, Dział Elektryczny, Dyspozytornię, Kopalnianą Stację Ratownictwa Górniczego oraz Stację Geofizyki w Dziale Tąpań.
Duże wrażenie wywarło na uczniach szkolenie z użyciem sprzętu i gogli VR odwzorowujących warunki w kopalni. Uczestniczyli także w pokazie zadymienia przygotowanym przez ratowników górniczych, a także mieli okazję zobaczyć zainscenizowane poszukiwania zaginionego człowieka, w których wziął udział przeszkolony pies ratowniczy.
Kolejna wizyta uczniów Powiatowego Zespołu Szkół w Bieruniu odbędzie się 18 maja, poprzednia miała miejsce 20 kwietnia. Kopalnię niebawem odwiedzą nie tylko klasy o kierunku elektrycznym, ale również mechanicznym.
Koordynatorem wydarzenia jest Zespół Szkoleń Działu BHP KWK Piast-Ziemowit ruch Piast.