Z Węglokoksem nad jezioro

Anielskie Wakacje z Węglokoksem to już piękna, kilkuletnia tradycja. W okresie wakacyjnym podopieczni Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów, dzięki wsparciu naszej firmy, wyjeżdżają poza miejsce zamieszkania. Dla dzieci to bardzo ważne wydarzenie, na które zawsze z niecierpliwością czekają.

W tym roku udało się zorganizować wyjazd dla 45 dzieci z pogórniczych i pohutniczych dzielnic Katowic, Chorzowa i Sosnowca. Przebywać będą w pięknym ośrodku wypoczynkowym, położonym w bezpośrednim sąsiedztwie Jeziora Żywieckiego. Dziesięciodniowy turnus pełen będzie niesamowitych atrakcji, które pomogą przygotować się do nadchodzącego roku szkolnego,
? Dzieciom życzymy wspaniałego wypoczynku i niezapomnianych wrażeń. Ich opiekunom należą się natomiast słowa uznania za pracę, która wykonują. Anielskie wakacje z Węglokoksem to dobry przykład współpracy pomiędzy dużym przedsiębiorstwem, a najbliższym otoczeniem -? powiedział przed wyjazdem dzieci Łukasz Śmigasiewicz, wiceprezes Węglokoks SA.
? Dla dzieciaków wakacyjny wyjazd, to szansa by jeszcze ?złapać oddech? przed powrotem do szkoły. Tym bardziej, że większość dzieci, podopiecznych świetlic środowiskowych najczęściej nie wyjeżdża na wakacje dalej niż do rodziny w sąsiedniej dzielnicy czy mieście. Takie wyjazdy to ważny element, uzupełniający codzienną pracę terapeutyczną w grupach. Pozwala lepiej poznać dzieci, ich potrzeby, sposób funkcjonowanie, również poza miejscem zamieszkania, a także zintegrować się grupie, a dzieciom lepiej poznać się nawzajem ? podkreśla Monika Bajka Prezes Domu Aniołów Stróżów.