Zawody narciarskie branży górniczej

Tradycyjnie,  w pierwszą sobotę marca na stoku Cieńków w Wiśle odbyły się Zawody Narciarskie Branży Górniczej w Slalomie Gigancie o Puchar Ministra Energii organizowane przez Nadwiślańską Agencję Turystyczną. W tegorocznych zawodach startowało 235 zawodników, którzy rywalizowali w dziesięciu kategoriach wiekowych.

Impreza rozpoczęła się występem orkiestry górniczej, a później amatorzy białego szaleństwa rozpoczęli konkursowe zjazdy. III Puchar Ministra Energii wywalczyli reprezentanci Kopalni ROW I z Polskiej Grupy Górniczej. Drugie miejsce drużynowe i Puchar Prezesa Holdingu KW zdobyli zawodnicy Kopalni Knurów – Szczygłowice, a trzecie, i Puchar Prezesa PGG zawodnicy ROW II. Najszybszym zawodnikiem wśród pracowników okazał się Tomasz Pająk ? reprezentant Kopalni Budryk z czasem 24,17 s. Najszybszą kobietą była Joanna Patas z ROW. Pokonała slalom z czasem 32,32 s. Zwycięzcy odebrali pamiątkowe puchary i atrakcyjne nagrody. Nagrodzono także najmłodszego i najstarszego zawodnika. Najstarszym uczestnikiem zawodów, był Andrzej Mazurek z kopalni Borynia w JSW, a najmłodszym Oliwier Praus – syn pracownika Centrali PGG. Zaciętej rywalizacji zawodników towarzyszyła impreza w strefie animacji stworzonej przez partnerów PGG Family oraz sponsorów zawodów.